Dolar : Alış : 2.9355 / Satış : 2.9408
Euro : Alış : 3.3242 / Satış : 3.3302
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir41°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 10209 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağlar’da 18 kilometre yeni yol açılıyor

Tweet
17 Ağustos 2016 - 525 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Bağlar’da 18 kilometre yeni yol açılıyor

Kentin gelişim bölgelerinde yol açma çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki 11 caddede 18 kilometre yeni yol açma, 16 kilometre bisiklet yolu düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Yol Yapım Kontrol Şube Müdürlüğü, kentin gelişme bölgelerinden Sur, Kayapınar ve Bağlar’da 30 kilometre yeni yol açma çalışmalarına devam ediyor. Belediye’nin açıklamasına göre, bu kapsamda Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nin yeni gelişim bölgelerinde yol açma çalışmalarını sürdüren Yol Yapım ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar’da iki ay içinde Siverek Caddesi’nde bin 800, Nevruz Caddesi’nde 500, Evrim Alataş Caddesi’nde bin 500, Şengal Caddesi’nde 200 metre olmak üzere yaklaşık 4 kilometrelik yeni yolun kazı ve dolgu çalışmasını tamamladı.

Bağcılar Mahallesi’nde 3 kilometrelik Ahmet Kaya Caddesi, 10 km’lik Siverek Caddesi’nin 6 bin 500 kilometresi, 2 bin 200 kilometrelik Nevruz Caddesi’nin bin 200 kilometresi, 2 bin 600 kilometrelik Evrim Alataş Caddesi’nin bin 500 kilometresi, 846 metrelik Şengal Caddesi’nin 200 metresi, 350 metrelik Avşin Caddesi, 650 metrelik Azadi Caddesi, 1 kilometrelik Hashavar Caddesi, bin 300 kilometrelik Haskif Caddesi, bin 500 kilometrelik Aram Tigran Caddesi ve 1 kilometrelik Mazi Caddesi’ndeki yeni yol açma çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar devam ederken, 18 kilometrelik yeni yol çalışmasının 2017 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

“SİVEREK CADDESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çalışma hakkında bilgi veren Yol Yapım Kontrol Şube Müdürü Özgür Tekin, 10 kilometre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki Siverek Caddesi’nin Bağcılar bölgesi için çok önemli olduğunu belirterek, yolun 6,5 kilometresini iki yıl içinde açmayı hedeflediklerini kaydetti. İmar alanının Siverek Caddesi ile sınırlandığına dikkat çeken Tekin, Bağcılar Mahallesi’nde yeni açılan bulvar ve caddelerde kazı ve dolgu çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, yeni yol çalışmalarını iki yıl içinde tamamlayacaklarını dile getirdi.

“16 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU YAPILACAK”

Bağcılar bölgesinde şu anda yürütülen çalışmanın sadece kazı, dolgu, alt temel, temel çalışmaları olmadığını kaydeden Tekin, daha önce açılan Kamışlo Bulvarı ile Mehmed Uzun, Çevlik ve Orhan Doğan Caddesi’nin 8 kilometresinde düzenlemelerin olacağını kaydetti. Tekin, bu dört caddede 16 km bisiklet yolu, görme engelli yurttaşlar için 16 km hissedilebilir yüzey, 60 bin metrekare bazalt kaplama kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları da yapacaklarını söyledi.

120 BİN TON SICAK ASFALT

Bağcılar bölgesi yeni imar yollarında kazı, dolgu, alt temel ve temel çalışmaları tamamlandıktan sonra 120 bin ton plent-miks temel (PMT) ve 120 bin ton sıcak asfalt serileceğini anlatan Tekin, ilçede yürütecekleri yaklaşık 18 kilometrelik yeni yolun kazı, dolgu, kaldırım, bisiklet yolu, peyzaj ve asfalt ile Orhan Doğan, Çevlik, Mehmed Uzun Caddesi ve Kamışlo Bulvarı’nda 8 km’lik yolun düzenlenmesi çalışmalarının toplam maliyetinin 40 milyon lira olacağını sözlerine ekledi.

503 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter