Dolar : Alış : 2.9147 / Satış : 2.9199
Euro : Alış : 3.1961 / Satış : 3.2018
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir15°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 6780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Azizoğlu: “Savaşın değil, barışın muhasebesini yapmakta ısrarlıyız”

Tweet
29 Şubat 2016 - 411 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Azizoğlu: “Savaşın değil, barışın muhasebesini yapmakta ısrarlıyız”

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Muhasebe Haftası nedeniyle açıklama yapan Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu, Başta Diyarbakır’ın sosyal, kültürel ve ekonomik kalbi olan Sur’da olmak üzere bölgede 3 aydır yaşanan çatışma ortamı, sokağa çıkma yasakları, göçe mecbur kalan insanlar ve toplumda yaşanan travma herkesi derinden etkilediğini ifade ederek, Meslek mensupları olarak savaşın değil barışın muhasebesini yapmak isteklerindeki ısrarı ve mücadeleyi paylaştıklarını söyledi.

Diyarbakır Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebe Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.  Ülke genelindeki 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir Odasına kayıtlı, 101 bin meslek mensubu, 21 bin stajyer, büro çalışanları ve aileleriyle birlikte sayısı 1 milyona yaklaşan muhasebe camiasının 1 Mart’ı muhasebeciler günü, 1-7 Mart tarihini de muhasebe haftası olarak kutladığını söyledi.

3 AYDIR YAŞANAN TRAVMA HERKESİ ETKİLİYOR

Başta Diyarbakır’ın sosyal, kültürel ve ekonomik kalbi olan Sur’da olmak üzere bölgemizde 3 aydır yaşanan çatışma ortamı, sokağa çıkma yasakları, göçe mecbur kalan insanlarımız ve toplumda yaşanan travma herkesi derinden etkilediğine işaret eden Azizoğlu, “Kürt sorununda ve yaşanan süreçte belirsizlik ve silahlı çözüm yöntemleri, sorunun çözümünü daha da derinleştirecek düşüncesiyle gelecek ile ilgili kaygılarımızı arttırmaktadır. Çatışmalı ortamın toplumda yarattığı derin tahribatlardan biride ne yazık ki ekonomik tahribattır. Zar zor ayakta kalmaya çalışan bölge ekonomisi bu süreçte büyük bir yara almıştır” dedi.

“BARIŞIN MUHASEBESİNİ YAPMAK İSTİYORUZ”

İnsanlarımızın canlarını yitirdiği, tarihimizin ve kültürümüzün yok edildiği, Kürt sorunun da çözümün derinleştiği ve ekonominin bitme noktasına geldiği ve binlerce gencin işsiz kaldığı bugünlerde, Diyarbakır’da bulunan yaklaşık 500 mali müşavir meslek mensupları olarak sorunların çözülerek çatışmaların durmasını öncelikleri olarak kabul ettiklerini vurgulayarak, “Daha fazla acılar yaşanmadan Çatışmalı ortamın derhal sona ermesini, sokağa çıkma yasaklarının hemen sona erdirilmesini, Diyalog ve müzakere kanalarının tekrar açılmasını ve meslek mensupları olarak kamuoyuna savaşın değil barışın muhasebesini yapmak isteğimizdeki ısrarımızı ve mücadelemize paylaşmak istiyoruz” diye konuştu. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter