Dolar : Alış : 2.9441 / Satış : 2.9494
Euro : Alış : 3.2882 / Satış : 3.2941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 10388 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Alagöz: “Diyarbakır ticaretin merkezidir”

Tweet
02 Eylül 2016 - 265 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Alagöz: “Diyarbakır ticaretin merkezidir”

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Diyarbakır’ın yalnızca ülke açısından değil Ortadoğu ekonomik havzası açısından da önemli bir ticaret merkezi potansiyeline haiz olduğunu söyledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden oluşan bir heyet TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz’ü makamında ziyaret ederek Diyarbakır’daki fuarcılık faaliyetleri hakkında görüştü.

TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz’ü makamında ziyaret eden Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkan vekili Metin Aslan,Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boylu,Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.Hasan Maral, DTSO Fuar Komitesi Başkanı Kadri Kazmacı,Başkan yardımcısı Mehmetali Deniz, DTSO Turizm Komisyon Başkanı Alaaddittin Tan,Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültürel Miras ve Turizm Daire Başkanlığından Metin Özçelik,Diyarbakır Ticaret Borsası Basın Yayın Şefi Ramazan Demir Bölge ekonomisinde yaşananlar ile fuarcılığın kentte kazanımlarını görüştüler.

ASLAN: “DİYARBAKIR GÜVENLİ BİR KENT”

TÜYAP’ın 2008 Yılından buyana Diyarbakır’da birçok büyük fuar organizasyonlarına imza attığını anlatan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Metin Aslan Kentin bileşenleri olarak birlikte daha büyük fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapacaklarını belirterek, Toplumsal gerilimlerin güvenlik sorunu olarak algılanmaması gerektiğini ve Diyarbakır’ın güvenli bir kent olduğu söyledi.

Aslan, kent dinamiklerinin güçlü katkıları ile 2017 yılı fuar takvimine Diyarbakır’ın çok iyi bir şekilde hazırlanacağını belirterek, “Yaptığımız bu görüşmeden sonra Diyarbakır bir bütün halinde fuarlara hazır olacaktır” dedi.

ALAGÖZ: “İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE YENİDEN BAŞLAYABİLİRİZ”

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz ise, Diyarbakır’ın yalnızca ülke açısından değil Ortadoğu ekonomik havzası açısından da önemli bir ticaret merkezi potansiyeline haiz olduğunu söyledi. Bir yıldan fazla süredir bölgede yaşanan olumsuz koşullar nedeniyle bölgede ticari faaliyet gösterememelerine rağmen Diyarbakır Fuar Merkezi’nden ayrılmadıklarını belirten Alagöz, “2009 yılı itibariyle işletilmeye başlanan Diyarbakır Fuar Merkezi’nde 2015 yılına kadar Tarım, Makine, Otomobil, İnşaat, Mobilya, Kitap, Gıda konu başlıklarında 52 fuar düzenledik bölgede yaşanan olumsuzluklar nedeniyle, çok arzu etmemize rağmen 2015 yılının Haziran ayından bu yana Diyarbakır’da fuar organize edemedik” dedi. Alagöz, Diyarbakır’da ve bölgede huzur ortamının yeniden tesis edilmesi halinde fuar organizasyonlarına Valiliğin, Belediyenin, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Kalkınma Ajansı ve bölgede faaliyet gösteren iş dünyası sivil toplum kuruluşlarının destek ve işbirlikleri ile büyük bir memnuniyetle yeniden başlayabileceklerini sözlerine ekledi. (haberdiyarbakir.gen.tr)

258 Total Views 6 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
  • RSSRSS
  • FacebookFacebook
  • TwitterTwitter
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter