haber diyarbakır
Son güncellenme :15.12.2013 1:20

Anasayfa > Dünya, Gündem, Haber, Tüm Haberler > Suriye’de Operasyon 58 Kişi Daha Öldü !

15.12.2013 Paz, 1:20

Tweet

Esed güçlerinin operasyonlarında 58 kişi öldü.

Suriye’de Beşşar Esed’e bağlı birliklerin çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 12′si çocuk, 3′ü kadın 58 kişinin öldüğü bildirildi.

(SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin muhaliflere yönelik kara ve havadan yürüttüğü operasyonlar sonucunda ’te 17, başkent ’ın banliyöleri ile kırsalında 17, Humus’ta 14, Deyru’z Zor’da 7, ’te 2 ve kentinde bir olmak üzere 58 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

’nden () yapılan açıklamada ise silahlı muhaliflerin başkent Şam’ın Adra kasabasında önemli kontrol noktalarını ele geçirdiği ve kasabanın belediye başkanını öldürdüğü kaydedildi.

Hizbullah destekli rejim güçlerinin Şam’ın Kalemun bölgesinde ve muhaliflerin denetimindeki belde ve köylere havan topu ve roketlerle saldırdığı ifade edilen açıklamada, Esed güçlerinin Şam’ın , Berze, , ve banliyölerine ağır silahlarla saldırdığı aktarıldı.

Açıklamada, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’ta kötü hava şartları nedeniyle insani durumun her gün daha da kötüleştiği belirtilirken, muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde yakıt sıkıntısı nedeniyle halkın donarak hayatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu vurgulandı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Diyarbakır Haber
Haber Diyarbakır