haber diyarbakır
Son güncellenme :19.12.2013 0:05

Anasayfa > Dünya, Haber, Tüm Haberler > Suriye’de 71 Kişi Daha Katledildi !

19.12.2013 Per, 0:05

Tweet

Esed güçlerinin ülke genelinde düzenlediği saldırılarda 71 kişi öldü medya sorumlusu Ubeyd: “’ne ait helikoterler Halep’i harabeye çevirdi”

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e bağlı Ordu birliklerinin çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 15′i çocuk, 10′u kadın olmak üzere 71 kişinin öldüğü bildirildi.

() tarafından yapılan açıklamada, rejime bağlı güçlerin muhaliflerin bulunduğu bölgelere yönelik kara ve havadan düzenlediği saldırılarda başkent ’ın banliyölerinde 39, Halep’te 16, ’de 5, ve ’ta 4′er, Deyru’z Zor’da 2 ve ’da bir olmak üzere 71 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

SNHR’nin duyurduğu ölü sayılarıyla ilgili Suriye resmi makamlarından herhangi bir açıklama yapılmazken, resmi haber ajansı , güvenlik güçlerinin İdlib kentinde aralarında yabancıların da yer aldığı silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

Suriye ordusunun Humus’un Vaer ve Rasten ilçesinde “terör” gruplarına büyük kayıplar verdirdiği ifade edilen haberde, Şam’ın Kisve-Harcelle yolu kenarına yerleştirilen bir mayının patlaması sonuncu aralarında çocukların da bulunduğu 6 kişinin yaralandığı bildirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.